Proste Równanie

Proste Równanie to projekt zrealizowany w 2013 roku z funduszy LGBT Project Rady Europy. Ideą projektu było okazanie wsparcia na rzecz postulatów ruchów LGBT przez osoby heteroseksualne.

Proste Równanie zorganizowano w formie projektu fotograficznego. Na tle specjalnie przygotowanej ścianki osoby heteroseksualne mogły, pozując do zdjęcia, wyrazić swoje wsparcie dla idei równości. Na początku udział w sesji wzięły osoby powszechnie znane, by w ten sposób zachęcić wszystkich do udziału. Na zdjęciach pojawiły się także hasła-slogany wybrane spośród przygotowanych przez Fundację lub ułożonych przez osoby uczestniczące.

W projekcie pojawili się m.in. Marszałkini Sejmu Wanda Nowicka, posłanka do Parlamentu Europejskiego prof. Joanna Senyszyn, minister Ryszard Kalisz, redaktor Piotr Pacewicz, wokalistka Ramona Rey, aktorka Anna Kuczyńska i inne osoby.

Po osobach znanych, do udziału dołączyć mogła każda osoba. Zdjęcia wykonywane były podczas Kongresu Kobiet oraz Parady Równości. Wszystkie dostępne są na stronie www.prosterownanie.pl oraz na profilu facebookowym Parady Równości.

Witryna prosterownanie.pl
Witryna prosterownanie.pl