Nasz wolontariat

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje Parada Równości? Jak pojawiają się pomysły, dzięki którym Parada jest tak ciekawym wydarzeniem? Nie zdradzamy Wam wszystkich szczegółów organizacji naszego marszu, ale możemy uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć Wam, na czym właściwie polega przynależność do Wolontariatu Równości i ile pracy wymaga stworzenie największego w Polsce wydarzenia promującego wolność, równość i tolerancję.

Fundacja Wolontariat Równości powstała w 2011 roku z inicjatywy Szymona Niemca i Pawła Kiepuszewskiego jako instytucja usprawniająca działania wolontariatu i wspierająca technicznie i formalnie organizację przemarszu. Od tego czasu organizacja udoskonalała swój sposób działania. Fundacja co roku prowadzi nabór wolontariuszy, jednak sercem obecnego składu jest grupa związana z Paradą od około 4 lat. Od takiego też czasu Wolontariat stanowi silny i sprawnie działający zespół.

Do Wolontariatu należą osoby uczęszczające do liceum, studiujące, a także ci, którzy edukację mają już za sobą. Zespół jest podzielony na mniejsze grupy, zajmujące się tak różnorodnymi zadaniami, jak kontakty z Komitetem Honorowym i instytucjami wspierającymi Paradę, promowanie wydarzenia w mediach społecznościowych, zarządzanie stroną internetową, prace nad identyfikacją wizualną Parady czy rekrutacja nowych wolontariuszy i wolontariuszek. Bieżące sprawy organizacyjne są omawiane na regularnych spotkaniach, podczas których dzięki dyskusjom i burzom mózgów pojawiają się nowe rozwiązania. Członkowie i członkinie Wolontariatu biorą też udział w szkoleniach i wykorzystują zdobyte umiejętności w pracy na rzecz Parady.

Siłą Wolontariatu Równości jest wykorzystywanie różnic pomiędzy osobami, ich oryginalnych pomysłów i różnorodnych zdolności. W tej grupie każdy może wyrazić swoje zdanie i będzie ono wysłuchane; taka atmosfera sprzyja kreatywności i sprawia, że organizowanie Parady Równości, choć pracochłonne i czasem żmudne, nigdy nie bywa nudne.

Chcesz wiedzieć więcej lub dołączyć? Odwiedź stronę paradarownosci.eu