Parada Równości

Parada Równości 2014 odbędzie się 14 czerwca (sobota) 2014 roku. Przemarsz ruszy z centrum miasta o godzinie 15:00, dokładna lokalizacja startu zostanie podana w terminie późniejszym na tej stronie. Parada Równości zakończy się imprezą „Plaża Równości” która odbędzie się po praskiej stronie rzeki Wisły w klubie La Playa przy ulicy Wybrzeże Helskie 1/5.

WSZYSTKIE INFORMACJE O PARADZIE RÓWNOŚCI NA WWW.PARADAROWNOSCI.EU.

Parada Równości to największa, regularnie organizowana impreza pro-równościowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Już od 14 lat ulicami Warszawy maszerujemy, by pokazać nasz sprzeciw wobec nietolerancji i wykluczeniu, a wspierać ideę wolności, równości i różnorodności. W tym roku poza wyjątkowym zakończeniem, przygotowaliśmy – jak zawsze – masę atrakcji, dobrą zabawę i możliwość pokazania, że równość jest dla Polaków i Polek oraz przybywających na Paradę gości bardzo ważna!

Before- i After Party
Wielkim finałem Parady Równości 2014 będzie Plaża Równości, którą rozstawimy dla Was w klubie La Playa. Właśnie w tym klubie zakończy się cały przemarsz, byście spokojnie mogły i mogli odpocząć i bawić się dalej. „Plaża Równości” to niebiletowana impreza kulturalno-rozrywkowa, podczas której wszystkie osoby uczestnice w Paradzie Równości, będą mogły wspólnie spędzić popołudnie, wieczór i noc bawiąc się, tańcząc, oglądając występy zaproszonych artystów. Impreza wieńcząca Paradę Równości będzie unikalnym wydarzeniem, które nie tylko formalnie zamknie przemarsz, ale przerodzi się także w wielką, taneczną ucztę, dostępną dla wszystkich chętnych. Na miejscu, poza muzyką i barem, przygotujemy dla Was bufet z przekąskami oraz strefę chill-out przygotowaną przez wino Barefoot. Na Before Party zaprosimy Was w przeddzień Parady Równości – w piątek 13 czerwca – do warszawskiego klubu Mekka.

Festiwal Parady Równości
Paradę Równości, jak co roku, poprzedzą dziesiątki spotkań, debat, dyskusji, koncertów, wystaw i innych wydarzeń, które złożą się na Festiwal Parady Równości. Do 14 maja 2014 wszystkie instytucje, organizacje i firmy, które chcą włączyć się w Festiwal, mogą to zrobić na tej stronie. Po zamknięciu zgłoszeń, lista wszystkich wydarzeń będzie dostępna na stronie www.paradarownosci.eu.

Przewodnik Parady Równości
Wydarzeń jest mnóstwo, dlatego chcemy ułatwić Wam poruszanie się po nich. Już na miesiąc przed Paradą Równości w całej Warszawie znaleźć będziecie mogły i mogli nasz Przewodnik. A w nim, poza mapką przemarszu samej Parady, także pełna lista wydarzeń w ramach Festiwalu Parady Równości oraz specjalne oferty przygotowane dla Was przez współpracujące z nami firmy i instytucje. Przewodnik jest bezpłatny i ukazuje się w nakładzie 5000 egz. Więcej o Przewodniku dowiesz się na stronie www.paradarownosci.eu.

Komitet Honorowy
Paradę Równości i jej idee rok rocznie wspiera Komitet Honorowy. Składa się on z kilkudziesięciu osób znanych z życia publicznego, które swoim autorytetem i swoim wsparciem chcą pokazać, jak ważne jest nasze maszerowanie. Do Komitetu Honorowego zapraszamy gwiazdy, polityczki, polityków, dziennikarki, dziennikarzy oraz naukowczynie i naukowców. Liczba osób wspierających Paradę zwiększa się z roku na rok. Cieszymy się z tego niezmiernie. Pełną listę osób wchodzących w skład Komitetu Honorowego znajdziesz na stronie www.paradarownosci.eu.

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Osoby z niepełnosprawnościami, które potrzebują wparcia podczas Parady Równości, proszone są o wcześniejsze skontaktowanie się z Wolontariatem Równości poprzez zakładkę kontakt na tej stronie internetowej. Część infrastruktury używanej w Paradzie Równości jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach (pierwsza platforma posiada specjalny trap). Dodatkowo wszystkie przemówienia na głównej platformie będą tłumaczone na Polski Język Migowy. Wszystkie osoby uczestniczące w przemarszu, proszone są o zapoznanie się z Regulaminem Parady Równości który dołączony jest do bezpłatnego Przewodnika Parady Równości – można do otrzymać od każdego wolontariusza/wolontariuszki (są to osoby w specjalnych koszulkach Parady Równości).

Komitet Organizacyjny
Parada Równości to inicjatywa, która – pod przewodnictwem Fundacji Wolontariat Równości – jest dziełem dziesiątek instytucji, organizacji i firm. To właśnie one tworzą zawiązywany oddolnie, całkowicie demokratyczny Komitet Organizacyjny. I to właśnie ten Komitet odpowiada za wszystko, co dzieje się podczas Parady Równości. Osoby, firmy i organizacje chcące dołączyć do niego, zapraszamy do kontaktu tutaj. Pełną listę podmiotów wchodzących w skład Komitetu Organizacyjnego znaleźć można na stronie www.paradarownosci.eu.

Parada Równości
DAROWIZNA
Wolontariat
Kontakt