Kongres Miast Maszerujących

Rozpoczęliśmy projekt ” Kongres Miast Maszerujących Po Równość Osób LGBT+”. Działania w projekcie realizowane będą w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowany ze środków EOG.


W ramach projektu zorganizowany zostanie III Kongres Miast Maszerujących zrzeszający grupy z miast organizujących Paradę i Marsze Równości, a także 6 spotkań regionalnych pogłębiających wiedzę i wzmacniających współpracę między organizacjami.
Ponadto zostanie stworzona strona internetowa i wizualizacja ogólnopolskiej Koalicji Miast Maszerujących.

Pierwsze Spotkanie Regionalne za nami!

W Koninie w dniach 5-7 marca 2021 odbył się regionalny zjazd wielkopolskich grup równościowych, podczas którego osoby przedstawicielskie Marsz Równości w Gnieźnie, Marszu Równości w Kaliszu, Marszu Tolerancji w Koninie oraz Marszu Równości w Pile zebrały się na wspólnych warsztatach. Wśród tematów poruszonych podczas zjazdu pojawiły się sprawy bezpieczeństwa fizycznego podczas organizowanych wydarzeń, bezpieczeństwa sanitarnego wobec epidemii COVID-19, uwarunkowania prawne organizowania zgromadzeń, współpracy z samorządami lokalnymi oraz policją. Podczas zjazdu osoby organizatorskie zajęły się także mapowaniem trudności związanych z funkcjonowaniem grup non-profit, omówiono problematykę animowania lokalnych społeczności i poszukiwania sposobów zaangażowania kolejnych osób aktywistycznych wobec rosnących potrzeb i podejmowanych nowych działaniach przez grupy. Szczególne miejsce zajęły sprawy związane z aktywistycznym self-care, przeciwdziałaniem wypaleniu aktywistycznemu, rozwijaniem mechanizmów radzenia sobie i poszukiwaniem pomocy. Zjazd był też wyjątkową okazją, w której osoby organizujące wydarzenia równościowe w 3 miastach wschodniej Wielkopolsce oraz Pile mogły po raz pierwszy poznać się na żywo, wymienić doświadczeniami i planami na na nadchodzące miesiące.